Workshopy a přednášky

Pořádáme přednášky za účelem zdravotní osvěty

Workshopy a přednášky vytváříme na míru dle poptávky klienta.

Vzhledem ke skupinovému charakteru jde především o předání základních informací ohledně fungování pohybového systému, jeho nejčastějších forem přetěžování a především doporučení k jeho prevenci – a to ať už v prostředí pracovním (sedavé zaměstnání, zvedání těžkých břemen, specifické formy zaměstnání), sportovním (jak individuálně, tak kolektivně vedené sporty), ale i domácím (těhotenská a poporodní profylaxe – prevence inkontinence, podpora správného nošení miminek, správného vývoje nohou u dětí atp.). 

Možná je spolupráce jednorázově, ale i v dlouhodobém horizontu.

Ergonomie pracovního prostředí

Máte starost o své zaměstnance? Chcete se ujistit, že se jim dostalo potřebných informací o správném nastavení pracovního místa nebo o manipulaci s břemeny?

Náš workshop je plně dostačující k osvojení si ne jen základních pravidel ergonomie pracovního místa (výška monitoru, správná myš, podepření nohou a mnoho dalšího), ale také k pochopení a nácviku správných pohybových stereotypů při manipulaci s břemeny či naučení se vhodných cviků při dlouhodobé jednostranné zátěži.

Sportovní oblast – skupinová cvičení

Nevíte, proč se Vašemu svěřenci stále navrací zranění? Proč již výkonnostně nestoupá?

Známe fyziologii lidského těla a biomechaniku jeho pohybu. Víme, kdy pracuje tělo ekonomicky, tudíž i kvalitně a výkonnostně na vysoké úrovni.

Naši fyzioterapeuti mají nejen teoretické znalosti, ale také osobní zkušenosti se širokou škálou sportovních aktivit. Nechte nás proto sledovat Váš běžný tréninkový proces a spolu přijdeme na důvod možných stagnací či vleklých zranění. Jsme schopni připravit Vám na míru sestavenou cvičební jednotku spolu s její praktickou ukázkou a korekcí Vámi vedených sportovců.

Ke kompenzačnímu cvičení využíváme vše, co je pro daný sport potřeba. Samozřejmostí je otevřená komunikace s trenéry, aby cvičební jednotka vyhovovala potřebnému tréninkovému plánu/procesu.

Těhotenská a poporodní příprava

Máte v těhotenství nějaké bolesti? Máte nějaké strachy, které se týkají porodu? Rádi byste se dozvěděli, co můžete udělat pro příjemné těhotenství a přirozený porod bez poranění? Jak po porodu poznám, že je potřeba jít včas na fyzioterapii?

Praktické workshopy cílené na ženy, které jsou těhotné, jsou zaměřené především na pochopení biomechanických změn, které v těle probíhají během těhotenství. Tyto změny sebou nesou nespočet bolestí a obtíží, které těhotné ženy trápí, jako je například pálení žáhy, bolesti zad, dyskomfort během pohlavního styku u (bolestivý pohlavní styk, neschopnost dosáhnout orgasmu), ale také inkontinence moči i stolice, nebo hemeroidy.

V našem workshopu najdete odpovědi na otázky, které by měly podpořit nejenom příjemný průběh těhotenství, ale také bezproblémové poporodní období.

Poporodní období bývá opomíjené, avšak se velmi prolíná s tím, jak žena prožívá – zdravotně – své těhotenství. V tomto workshopu Vám proto vysvětlíme teoreticky i prakticky, jak vše spolu souvisí, a co udělat pro své zdravé tělo, které má novou „funkci“ být máma, která by rozhodně neměla být na posledním místě.

Správný vývoj nožiček dětí

Nevíte jaké koupit dítěti boty? Kdy je a není vhodná barefoot obuv? Kdy je vhodné jít k fyzioterapeutovi a kdy již k ortopedovi? Co vše vstupuje do „hry“ ve vývoji chodidla? Jak mohu jako rodič podpořit správný vývoj chodidla, které je základním kamenem celkového držení těla?

V této přednášce se dozvíte, proč je chodidlo naprosto zásadní v celkové stabilitě těla, také jak jako rodiče můžeme negativně vstupovat již od narození do fyziologického vývoje chodidla, které se od narození dítěte zdánlivě ještě nevyvíjí. Zdůrazníme individualitu každého dítěte, co je genetická predispozice, a co je důsledek špatného vývoje, rodičovské manipulace atp. Probereme také problematiku obuvi – jak vybrat správné boty nejenom pro dítě, ale i pro sebe a kdy je již důležité jít za fyzioterapeutem specializujícím se na terapii nejenom chodidla dětí.